GENEL ORTOPEDİK RAHATSIZLIKLAR

Ortopedi ve Travmatoloji bilim dalında en sık rastlalan rahatsızlıkların genelinde Baş parmak bozukluğu cerrahisi sonrası ve yürüme bozuklukları, ayak bileği kıkırdak lezyonları, spor yaralanmaları, nörolojik problemler, doğuştan deformasyonlar, parmak ve tırnak bozuklukları, nasırlaşmalar, topuk kırıkları ve bunlara bağlı oluşan sekellerde yürüme ve günlük hayata devam ettirmeye yardımcı ortopedik ayakkabıların ve tabanlıkların geliştirilmesi-üretilmesi için çalışıyoruz.

Tendinitler
Genelde orta yaş üzeri kişilerde görünen veya ağır çalışma ortamlarında çalışan ya da aşırı spor faaliyetleri esnasında fazla zorlamalarla kopan bağların (tendonlar) sonrasında yaşanan ihtihaplı yangı diye tabir edilen ve yürüme ve yaşam kalitesini düşüren bir rahatsızlıktır ve tedaviye destek olarak uygun ayakkabı ile yürüme için teşvik edici modellerle yürüyüş ve yaşam kalitesi yükselebilmektedir.


Topuk Ağrıları
Topuk ağrıları, yaygın olarak topuk dikeni rahatsızlıklarında karşımıza çıksada çok farklılık gösterebilir, Sinir sıkışmaları, romatizmal hastalıklar, tendon iltihaplanmaları, eski kırıklara bağlı ağrılar gibi farklı nedenlerle hayati fonksiyonumuz olan yürümeyi zorlaştırabilirler, uzman hekim kontrolü ve tedavisinden sonra Dia Comfort Modellerinden uygun olan tabanlıklar ve ayakkabılar ile tedaviye destek sağlanıp yaşam kalitesi yükseltilebilir.


Morton Nöroma
Uzun süre uygunsuz ayakkabı kullanımı, halluks valgus, düztabanlık, çekiç parmak gibi ayaktaki dizilim bozuklukları morton nöroma gelişimi açısından tanımlanmış risk faktörleri arasındadır. Ağrı genelde  günlük aktivite sırasında veya ayakkabı giyince yoğunlaşır, bütün ortopedik rahatsızlıklar gibi hekim tarafından tavsiye edilen morton nöroma rahatsızlığına uygun ayakkabı ile tedavi sonrası tedaviye destek ve kalıcı model ayakkabı ile çözümlenebilir.


Parmak Deformitesi ve Baş Parmak Bozuklukları (Halluks-Valgus)
Genelde günümüz kadınlarında çok sık rastlanan rahatsızlıkların başında yer alan ayak parmakları deformasyonu ve Baş parmak çıkıntısı olarak da nitelendirilen yüksek topuklu ve dar ayakkabıdan sebep bozukluk ve deformasyondur. En sık ikinci ve beşinci parmaklarda görülürler. Bazı nörolojik (sinirsel) hastalıklarda ayağın tüm parmakları tutulabilir ve pençe görünümünü alabilir. Plaza kadınları, hostes, öğretmen ve modayı yakından takip eden bireylerde de görülebilir. Olası sorunları engelleyecek ve ayak sağlığını koruyacak uygun ayakkabıyı ortopedistler ve uzmanlar tavsiyesinde Dia Comfort modellerinden uygun olan ayakkabılar ile tedaviye destek sağlanıp ayak sağlığı ve estetiği korunabilir.


Ayak burkulmaları ve yan bağ kopmaları
En sık karşılaşılan durumlardan birisidir  ayak formu için tehlikeli olarak bilinen yüksek topuklu ayakkabı kullanan bireylerde karşılaşılan bir sorundur, önlem alınmayıp ya da tedavi edilip doğru ayakkabı kullanılmazsa aynı sorunla yeniden karşılaşabilmesi muhtemeldir.


Orta Ayakta Kireçlenmeler ve Deformite
60’lı yaşlarda çıkan, tarak kemiğine bağlı eklemlerin ve buna bağlı olarak ayak sırtında oluşan şişlik, ağrı ve taban düşüklüğü rahatsızlığıdır. Tedaviye destek olarak uzman tarafından belirlenen ve uygun tabanlık seçilerek ayak sağlığı korunur.


Aşil Tendonu yaralanması
Vücudumuzdaki en sağlam bağ olan aşil tendonu bazen uygun olmayan zeminlerde yapılan sporlar (halı saha v.b) esnasında ve aşırı kilolu bireylerde sorun olarak karşımıza çıkabilir, kopabilir yada dejenerasyona maruz kalabilir, uzman hekimin tedavisi sonrası uygun Dia Comfort ayakkabısı ile sorun giderilebilir hasta normal yaşantısına daha hızlı ulaşabilmektedir.


Kıkırdak Lezyonları
Genelde dizlerde görülen ama sıklıkla ayak bileğinde de karşımıza çıkan kıkırdak lezyonları artroskopik veya kök hücre tedavisi sonrasında Dia Comfort tarafından ayak sağlığı için üretilen modelerinden uygun olan tabanlıklar ve ayakkabılar ile tedaviye destek sağlanıp yürüyüş kalitesi yeniden kazanılabilir.


 

Ayakkabılarımızın deri parçaları %100 hayvansal deriden, tabanlıklarımız ise doğal hammaddeden üretilmiş Dialateks ® laboratuarlarında geliştirilmiş doğal lateksten üretilmiştir.

DIALATEKS ® NEDİR?

Dialateks Dia Comfort’un Patentli ürünüdür.
LATEKS
 doğada bulunan bir çok bitkinin salgıladığı ve hava ile karşılaştığında katılaşan sütlü bir bitki özüdür. DOĞAL LATEKS latince adı Hevea Brasiliansis olan KAUÇUK ağacından süzülen süttür. Ağaçlara açılan çentiklerden süzülen LATEKS kaplarda toplanır. Doğal lateks elastikiyeti ve dayanıklılığı için tercih edilir. Kuvvetli ve hava alabilen yapıya sahiptir.

 

Topuk dileni rahatsızlığı doğru ayakkabı ve doğru tabanlıkla önlenebilir ve tedavi sürecinde hızlı çözümler sunabilir.

Dr. Hüseyin Çetin

   BİR AYAKKABI TABANLIĞI NEDEN LATEKS OLMALI?

  • Ortopedik ve Anatomiktir.
  • Ayağınızın şekliyle uyumludur ve sağlıklıdır.
  • Hava akımı sağladığından ayakları serin tutar, koku yapmaz.
  • Bakteri ve Mantar oluşumunu engeller.
  • Formu asla kaybetmez, uzun ömürlüdür ve zamanla çökmez.
  • Sürekli fleksibilite ve süspansiyon sağlar.

FİZYOLOJİK ÖZELLİKLER

  • Deri ve astar arasında ısı izolasyonlu, darbe emici özel lateks kullanılmıştır.
  • Ayakkabıların içerisinde ayaklara zarar verebilecek tüm etkenler özel imalat teknikleri ile kaldırılmış olup, alın ve pürüzsüz bir ortam oluşturulmuştur.
  • Ayakkabıların tabanlarında doğal ve hafif lateks malzemeler kullanılmıştır

ANTİ ŞOK TABAN

  • Anatomik ve ortopedik ayak rahatsızlıkları olan hastalara özel olarak tasarlanmış, ayağı her açıdan saran saya, taban ve iç taban sayesinde üstün, teşvik edici yürüyüş kolaylığı sağlamaktadır. Ayakları yormaz.

 

TOPUK DİKENİ RAHATSIZLIKLARINA UYGUN MODELLER