ANATOMİK AYAK BOZUKLUĞUNA YARDIMCIDIR.

Diacomfort’ta Organik Lateks tabanlık ve iç saya olarak kullanılması ile ayakların anatomik şeklini alarak bozuklukların düzeltilmesinde önemli rol oynar.

Düztabanlık
Düztabanlık sadece doğuştan olmaz. Sonradan  romatizmal bir hastalık sonucu, aşırı kilo ve/veya aşırı uygunsuz ayakkabı kullanımı sonucunda da gelişebilir. Ağrı, ayak şeklinde ve ayakkabıda deformite şeklinde olabilir.

Çukur Ayak Deformiteleri (Nörolojik Ayak Deformiteleri)
Düz tabanlığın tersidir. Özellikle bazı nörolojik (sinirsel) hastalıklarda ve omurilik problemlerinde görülür. Ayak tabanında iç kısımdaki kavis derinleşmiştir. İlerlemiş durumlarda parmak deformiteleri ve topukta içe dönme de tabloya eşlik edebilir.

Düşük Ayak Deformitesi
Adım atarken ayağın istemli olarak yukarı kaldırılamamasıdır. Yürürken takılmaya neden olur. Çocuk felci gibi bir takım sinirsel hasarlar sonucunda olabileceği gibi, bazı ameliyatlardan sonra oluşabilir.


Ayakkabılarımızın deri parçaları %100 hayvansal deriden, tabanlıklarımız ise doğal hammaddeden üretilmiş Dialateks ® laboratuarlarında geliştirilmiş doğal lateksten üretilmiştir.

DIALATEKS ® NEDİR?

Dialateks Dia Comfort’un Patentli ürünüdür.
LATEKS
 doğada bulunan bir çok bitkinin salgıladığı ve hava ile karşılaştığında katılaşan sütlü bir bitki özüdür. DOĞAL LATEKS latince adı Hevea Brasiliansis olan KAUÇUK ağacından süzülen süttür. Ağaçlara açılan çentiklerden süzülen LATEKS kaplarda toplanır. Doğal lateks elastikiyeti ve dayanıklılığı için tercih edilir. Kuvvetli ve hava alabilen yapıya sahiptir.

 

They are wired headphones, but the 3.5mm stereo mini-plug cable is detachable. Something else I noticed right of the bat was the very nice carrying case that comes with them. It has a hard plastic exterior with a soft cloth interior that helps to protect the surface of the headphones from scratches. I never truly appreciated cases for headphones until I started carrying them from place-to-place. Now I can’t imagine not having a case.

Dia comfort tabanlık ve ortopedik ayakkabılar, düztabanlık ve çukur ayak sorunları gibi rahatsızlıklarda tedaviye destek olur.

Dr. Mehmet Portakal

    NEDEN LATEKS?

  • Ortopedik ve Anatomiktir.
  • Ayağınızın şekliyle uyumludur ve sağlıklıdır.
  • Hava akımı sağladığından ayakları serin tutar, koku yapmaz.
  • Bakteri ve Mantar oluşumunu engeller.
  • Formu asla kaybetmez, uzun ömürlüdür ve zamanla çökmez.
  • Sürekli fleksibilite ve süspansiyon sağlar.

FİZYOLOJİK ÖZELLİKLER

  • Deri ve astar arasında ısı izolayonlu, darbe emici özel lateks kullanılmıştır.
  • Ayakkabıların içerisinde ayaklara zarar verebilecek tüm etkenler özel imalat
  • teknikleri ile kaldırılmış olup, alın ve pürüzsüz bir ortam oluşturulmuştur.
  • Ayakkabıların tabanlarında hafif lateks malzemeler kullanılmıştır

ANTİ ŞOK TABAN

Anatomic ve ortopedik ayak rahatsızlıkları olan hastalara özel olarak tasarlanmış, ayağı her açıdan saran saya, taban ve iç taban sayesinde üstün, teşvik edici yürüyüş kolaylığı sağlamaktadır. Ayakları yormaz.

 

ANATOMİK RAHATSIZLIKLARA UYGUN MODELLER